K nákupu nad 2000 Kč získáte 35 g vzorek soli MeineBase zdarma.

Tierra Verde – Tulis – čistění od parazitů a hmyzu (Catz & Dogz), 200 g

249 Kč 125 Kč / 100 g
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Jemný minerální prášek pro mechanické hubení parazitů (blechy, klíšťata, vši, roztoči).

Detailní informace

Detailní popis produktu

Prášek pochází z třetihorních usazenin, jejichž hlavní složkou jsou schránky řas rozsivek obsahující oxid křemičitý (diatomit neboli křemelina). Ostré krystalky křemíku narušují pokožku hmyzu, který vysychá a hyne. Prášek Tulis můžete použít na odbreberkování zvířecích i lidských obydlí. Je vhodný pro chovatele psů, koček, králíků, koní i ptáků. Do 48 až 72 hodin od aplikace zlikviduje nejméně 75 % všeho lezoucího hmyzu. Zbaví vás blech, klíšťat, vší i roztočů. V případě potřeby ho můžete nasypat i přímo na zvířecí srst. Křemelina je zcela nezávadná, neobsahuje žádné toxické složky. Parazity hubí pouze mechanicky, hmyz si na ni nemůže vybudovat toleranci ani imunitu. Prášek Tulis je bezpečný pro zvířata (také mláďata a březí a kojící samice) i jejich páníčky.

Použití: Práškem posypte všechna místa zamořená hmyzem (pelechy, přepravky, zvířecí srst) a nechejte ho působit minimálně 48 hodin. Opakujte alespoň 2 týdny, aby byla křemelinou zasažena všechna vývojová stádia hmyzu (hubí i zárodky).

K dalšímu studiu: Korunic, Z. (1998). Review: Diatomaceous earths, a group of natural insecticides. Journal of Stored Products Research, 34(2–3), 87–97. Quarles, W. (1992). Diatomaceous earth for pest control. The IPM practitioner: the newsletter of integrated pest management.

Doplňkové parametry

Kategorie: Prášky na praní
Hmotnost: 0.3 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: