Deodorant

Deodorant je kosmetický výrobek, který se aplikuje na tělo, zejména do podpaží, a jehož hlavním účelem je omezení tělesného pachu způsobovaného bakteriálním rozkladem potu. Existují různé typy deodorantů, včetně antiperspirantů, které kromě neutralizace pachu také snižují produkci potu určitými částmi těla.

Antiperspiranty často obsahují sloučeniny hliníku, jako je aluminium chlorohydrát, které pomáhají regulovat pocení. Některé deodoranty mohou obsahovat i antibakteriální složky, jako je stříbro, pro zvýšení jejich účinnosti. Je důležité si být vědom možných zdravotních rizik spojených s některými složkami v antiperspirantech, jako jsou sloučeniny hliníku a parabeny, které jsou někdy spojovány s rizikem rakoviny.

Skvělou alternativou k těmto antiperspirantům je tzv. zásaditý deodorant - trochu zásadité soli vetřeme do umytých, vlhkých podpažních jamek a necháme uschnout. Doporučuje se i na plíseň na nehtech na rukou i nohou.

Popřípadě je vhodné využít také zásadité podpažní polštářky, které pomáhají přirozeným způsobem při nepříjemném nadměrném pocení. Přináší dlouho očekávanou svobodu od pocení a stresu a starají se o jistější vystupování v zaměstnání, ve volném čase a během sportu. Zásadité polštářky lze přes den použít dle individuálních potřeb – jako suché nebo navlhčené v roztoku s MeineBase. Na noc doporučujeme zásadité polštářky namočit do roztoku a nosit pod oděvem na spaní. Dle potřeby můžete polštářky ve dne i v noci opět namočit nebo vyměnit.