Ledviny

Ledviny jsou dva fazolovité orgány, které hrají klíčovou roli v mnoha tělesných funkcích, včetně filtrace krve, odstraňování odpadních látek a regulace rovnováhy tekutin a elektrolytů. Každá ledvina obsahuje asi milión nefronů, což jsou filtrační jednotky, které čistí krev a produkují moč. Nefrony pracují ve dvou krocích: glomerulus filtruje krev a tubulus vrací potřebné látky do krve a odstraňuje odpady.

Ledviny také pomáhají udržovat acidobazickou rovnováhu a produkují hormony, jako je erytropoetin, který stimuluje tvorbu červených krvinek, a renin, který reguluje krevní tlak. Dále přeměňují prekurzor vitamínu D na jeho aktivní formu, kalcitriol, a mají vliv na zdraví kostí.

Zásaditý zábal pro oblast ledvin, jater a podbřišku podporuje přirozenou funkci vylučování přes pokožku díky zásadité soli MeineBase a je ideálním společníkem pro wellnessdetoxikační kúry. Díky své praktičnosti lze zábal používat i v kanceláři, při běžné každodenní činnosti nebo během odpočinku.

Je vhodný k uvolnění a úlevě a především při bolestech břicha a menstruačních bolestech nebo napětí v oblasti zad.

Zásadité zábaly fungují na principu vyrovnávání pH: při dlouhodobém používání (nejlépe několik hodin) působí jako „magnet na kyseliny“ – na jedné straně zásaditý zábal, na druhé straně vylučování kyselin skrze pokožku. Zásadité zábaly v podstatě škodliviny jemně vytáhnou z těla, a tím podpoří vylučovací funkci organismu a uleví mu.