Celulitida

Celulitida vzniká jako důsledek nadměrného množství kyselin a toxinů, které látková výměna u ženy nedokáže v období mezi menstruacemi uložit v krvi, lymfě, buněčné tekutině nebo placentě a které se proto neutralizací přeměňují na škodliviny, které se usazují v organismu.

Příčiny:

  • nadměrné množství kyselin/jedovatých/škodlivých látek
  • nedostatečná látková výměna např. v játrech nebo ledvinách
  • mykózy tlustého střeva

Základem každého úspěchu celulitní kúry je drastické omezení kyselin a  rozpuštění z nich vzniklých a v těle usazených celulitních strusek. Prvním krokem je omezení kyselin vznikajících z  různých pochutin a  z  případných chyb nebo přehánění ve způsobu života. Když žena postižená celulitidou omezí obě hlavní příčiny zatížení kyselinami, je už napůl vyhráno! Musí se tedy zjistit, co jí tyto kyseliny dodává! Např. kuřačka musí omezit kouření, ta, která jí hodně masa, ho musí jíst méně. Přehnaná svalová činnost musí být rovněž omezena, stejně jako třeba polykání velkého množství tabletek proti bolestem nebo pojídání velkého množství čokolády. Milovnice kávy se musí spokojit s jedním nebo dvěma šálky denně. Také je třeba jíst méně sladkostí.

Dalším krokem je pití 1 litru bylinkového čaje denně, aby se rozpustily usazeniny ovlivňující celulitidu. Zároveň je třeba dbát na stravu s velkým množstvím minerálních a vitálních látek, případně do stravy zařadit omnimolekulární potraviny. Pro neutralizaci jsou nejvhodnější potraviny rostlinného původu, protože neutralizační schopnost rostlin je nejvyšší. K tomu se ještě denně pijí 1 až 2 litry energeticky bohaté čisté vody potřebné pro vyplavování.

Jako další součást kúry se osvědčily sedací a celkové koupele v zásadité vodě trvající jednu až dvě hodiny i déle. Tyto koupele se po několik týdnů provádějí každý den nebo aspoň obden, navíc ještě každý večer hodinová koupel nohou v zásadité vodě. Nejlépe se osvědčila hodnota pH 8,5. Zásadité koupele, zvláště pokud jsou dlouhé, velmi výrazně vylepšují stav pokožky. Stimulují vylučování kyselin a škodlivých usazenin a aktivují potní a především mazové žlázy. Tím dochází k vydatnému přirozenému promaštění pokožky, voda tudíž stéká po kůži v kapkách tím lépe, čím je taková koupel delší. Zvláště dobrého účinku na odstranění strusek a samopromaštění kůže dosáhneme v těchto koupelích, jestliže si kůži každých 5 až 10 minut třeme drsnou žínkou nebo kartáčem.

Během prvních týdnů detoxikace také velmi pomáhají lymfodrenáže nebo masáže, prováděné vždy ve směru vylučování škodlivin. Při těchto masážích se spolu s masážním olejem mohou do pokožky vtírat zásadité soli. Masáží ve směru vylučování se rozumí masáž nebo hlazení směrem ke konečkům prstů na rukou nebo nohou, k podpažním jamkám, k oblasti genitálií nebo anální.

Dobré je také začít s gymnastikou nebo nějakým jiným pohybem, abyste uvedli do pohybu tělesné tekutiny, ale tak, abyste se nezadýchali. Samozřejmě že velmi pomáhají i profesionální aplikace, např. zábaly ze zelených řas se speciálními rostlinnými extrakty v kombinaci se solným peelingem a zásaditými obklady, manuální i přístrojové baňkové masáže, manuální nebo mechanické lymfodrenáže apod. Dnes lidé příliš často a příliš dlouho sedí. Přitom se neuvolňují plyny z nadýmání, přecházejí do tělesných tekutin a např. sirovodík tam vytváří kyselinu sírovou. Je proto bezpodmínečně nutné dbát i na důsledné uvolňování větrů!

Aplikací všech těchto metod – redukcí kyselin, rozpouštěním škodlivých usazenin, neutralizací kyselin, vyplavováním vodou, vylučováním pokožkou a dalšími postupy, např. zábaly z řas se speciálními rostlinnými extrakty, solným peelingem, zásaditými obklady a baňkovými masážemi se nám často během několika týdnů nebo maximálně měsíců podaří celulitidu velmi silně zredukovat nebo dokonce úplně odstranit.

Důležité je ovšem také přejít na převážně plnohodnotnou vegetariánskou stravu! Kromě toho je také nutné dbát na posílení funkce jater. K tomu jsou vhodné přípravky na rostlinném základě – ostropestřec, pampeliška, artyčok a zemědým a vlhké, teplé zásadité obklady na oblast jater.

Pokud jsou střeva zanesena kvasinkami, osvědčily se při čištění těla a odstraňování škodlivých usazenin též klystýry a výplachy nebo osídlení střev správnou florou. Zkušenosti ukázaly, že úspěchu anticelulitní kúry velmi často stojí v cestě silné přemnožení kvasinek ve střevech, někdy i zanesení střev škodlivými usazeninami. Velmi důležité je pro tok lymfy, jakýsi náš odtokový systém, hluboké dýchání. Tohle mnoho lidí neví: Plíce fungují jako lymfatická pumpa. Pumpují dnem i nocí, tak jako srdce zas celý náš život pumpuje krev.