Koupel sedací

Za teplého léta pro osvěžení 5 až 15 minut při teplotě vody 25°–28°C. Zásaditou vodu setřít a nechat uschnout. Zásadité sedací lázně velmi pomáhají při špatně se hojících kožních problémech v oblasti genitálií a konečníku. Doporučuje se 15 až 30 minut.

Zásaditá péče o intimní a anální oblast

Blahodárný, dlouho trvající účinek ve vaně, sprše nebo bidetu. Zvlášť důležité v horkém ročním období! Zásaditou vodu neoplachujte, jen ji setřete a pokud je to možné, nechte uschnout. Důležitá podpora zásaditého prostředí sliznic v ženské genitální oblasti.

Zkušené porodní asistentky ženám doporučují zásadité sedací lázně jako součást péče o genitálie: roztáhnout nohy a napínat a uvolňovat svalstvo pánevního dna. Tímto cvičením se trochu zásadité vody dostane do genitálií a vyvolá tam velmi účinné vylučování kyselin, jedovatých látek a škodlivin sliznicemi. Ženy mají mnohem častěji než muži problémy s náhlým naléhavým nucením na moč, protože mají krátký močovod. Toto nucení je často způsobeno silnou kyselostí moči. Rychlou pomocí je sklenice vody s rovnou kávovou lžičkou jedlé sody. Při problémech s močovým měchýřem se osvědčila čajová směs z 20 g listů medvědice lékařské, 20 g listů kopřivy a 10 g listů máty peprné. Na 1 litr čaje potřebujeme 1 polévkovou lžíci směsi, kterou přelijeme vroucí vodou. Necháme stát jen dvě až tři minuty a scedíme.