Lupénka

Lupénka, známá také jako psoriáza, je chronické autoimunitní onemocnění kůže, které se projevuje vznikem červených, růžových nebo fialových skvrn, které jsou suché, svědivé a šupinaté. Tyto oblasti se mohou lišit od malých lokalizovaných skvrn až po pokrytí celého těla. Psoriáza se vyskytuje v několika formách, z nichž nejběžnější je plaková psoriáza, která způsobuje suché, svědivé, zvýšené kožní skvrny (plaky) pokryté šupinami.

Psoriáza je dlouhodobé onemocnění bez známé léčby a může být bolestivé, narušovat spánek a ztěžovat koncentraci. Onemocnění má tendenci procházet cykly, kdy se na několik týdnů nebo měsíců zhorší a poté na chvíli ustoupí.

Naše zásaditá sůl MeineBase je vhodná k péčisuchou pokožku, ekzém, atopický ekzém i lupénku.

V zásadité koupeli celého těla si každá buňka těla opět vzpomene na devět měsíců strávených v plodové vodě spolu s probíhajícími procesy látkové výměny a vyměšování. Během této doby vylučoval organismus pomocí potních žláz škodliviny a kyseliny rozpustné ve vodě a pomocí mazových žláz škodlivé látky a kyseliny rozpustné v tucích. Docházelo k samopromašťování pokožky a tělo se obklopilo ochrannou slupkou, kterou porodní báby označují jako mázek. Toto samopromaštění pozorují také ti, kteří provádí zásaditou koupel celého těla. Kdo po půl hodině nebo celé hodině opustí lázeň, cítí se jako znovuzrozený.